Register

A password will be e-mailed to you.
[adrotate group="1"]

זה הזמן הזה בשנה ותחרות האולסטרים של קרוספיט, ה-"CrossFit Invitational", חוזרת.

התחרות הפעם תתקיים בחמישי בנובמבר (יום ראשון) במלבורן, אוסטרליה. למי מכם שירצו לצפות – הפעם זה ממש לא מסובך: התחרות תשודר בשעה 08:00 בבוקר בשעון ישראל באתר משחקי הקרוספיט.

אז הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על הצוותים שהולכים לייצג את היבשות השונות:

עם שני הגברים הכי חזקים בתבל

מאמנת: קמיל לבלנק בזינט.

בקבוצה:

 • פטריק ולנר
 • ברנט פיקוואסקי
 • קרול-אן ריסון טיבאולט
 • אלסנדרה פיצ'לי

הקבוצה הקנדית מכילה שניים מהגברים המובילים במשחקי הקרוספיט: פטריק ולנר הוא מקום שלישי במשחקי הקרוספיט השנה (לאחר ענישתו של גרארד) וברנט הוא הגבר השני בעל הכושר הגופני טוב ביותר בעולם. שניהם התחרו גם בעונה שעברה ויחד עם הקבוצה, הגיעו במקום האחרון, אבל השנה, הם באים עם מומנטום ותארים לתחרות.

בצד הנשי – אלסנדרה פיצ'לי, קנדית במקור שעד כה התחרתה בקליפורניה, היא מתחרה דומיננטית גם כן עם במקום ה-11 במשחקי הקרוספיט השנה. קרול טיבאולט מתחרה בגיימס מ-2014 וסיימה השנה במקום ה-15.

הקבוצה מאומנת על-ידי קמיל לבלנק בזינט, שהחזיקה בתור האישה בעלת הכושר הגופני הטוב ביותר בשנת 2014 ונבצרה מהלתחרות השנה עקב פציעה שספגה במהלך התחרות. קמיל היא דמות להערצה לחלוטין ולמודת ניסיון במתאר האינביטיישונל, כשהתחרתה כבר ארבע שנים במסגרת הפורמט (2013-2016). אם כי, ברור שהיא יותר אתלטית ממאמנת.

הקבוצה הקנדית טרם קטפה ניצחון בתחרות האינביטיישונל. עם שניים מהגברים החזקים בסצנה, השנה דווקא נראית מבטיחה במיוחד עבורם. אבל כמובן, לא לפני שניקח את שאר הקבוצות בחשבון..

עם שתי הנשים הכי חזקות בתבל

מאמן: ג'יימס ניוברי.

בקבוצה:

 • ג'יימס ניוברי
 • רוב פורטה
 • טיה קלייר-טומי
 • קארה ווב

בניגוד לקבוצה הקנדית, הקבוצה האוסטרלית לאינביטיישונל כוללת בתוכה את האלופה טיה קלייר-טומי ואת קארה ווב, המשנה לה – שלקחה את המקום השני במשחקים השנה והייתה במרחק של שתי נקודות מהתואר. ממש בדומה לנבחרת הקנדית, הנבחרת האוסטרלית מורכבת ממתחרי-אמצע בצידה הגברי; רוב פורטה וג'יימס ניוברי, סיימו שניהם במקום ה-25 וה-26 בגיימס השנה בהתאמה.

במקצה הגברים בקרוספיט, לא חסרים אתלטים מיומנים ולכן תחרויות קבוצות בדרך כלל מוכרעות לפי היכולת של הצלע הנשית. במקרה של אוסטרליה – אין פה בכלל שאלה והגברים יצטרכו לעבוד מאוד קשה בשביל לעמוד בקצב של שתי מתחרות הפודיום.

הקבוצה האוסטרלית עד כה לא הצליחה להשיג ניצחול כשלעצמה בתחרות, עם נטייה לסיים בקירוב ל-Team Canada. מה שהעם לחלוטין יעבוד לטובתם, זה הצמד הנשי החזק שיכול לקחת אותם עד לכדי ניצחון.

דם חדש

מאמן: אדם נייפר.

בקבוצה:

 • נוח אולסן
 • סקוט פנצ'יק
 • קארי פירס
 • טניל ריד-בואורלין

הקבוצה האמריקאית, שלקחה את התחרות ב-2014 ו-2015, הפעם הוחלפה כליל והכוכבים שעיטרו אותה לפני כן הם אינם (בן סמית', ריץ' פרונינג, קאליפא ועוד).

נוח אולסן וסקוט פנצ'יק הם הצד הגברי הקבוצה. נוח הוא אתלט מוכשר שלקח את המקום רביעי במשחקי הקרוספיט השנה. סקואט פנצ'יק הוא שועל קרבות הותיק שסיים השנה במקום השישי ומתחרה בגיימס משנת 2012. בצד הנשי – קארי פירס וטניל ריד, סיימו במקום העשירי והשישי בגיימס השנה בהתאמה, כשטניל מגיעה להישג הזה בשנה השניה שלה בגיימס (!).

כפי שהבנתם, למעט פנצ'יק, הסך הכולל של הקבוצה האמריקאית מבחינת הופעות בגיימס – אינו גבוה במיוחד ובטח בהשוואה לשאר הקבוצות המתמודדות.

המאמן – אדם נייפר, אתלט גיימס והבעלים של מועדון CrossFit Vancouver הוא כנראה הקלף שיכול להביא לאיזון שדה המשחק עבור Team USA.

בניגוד לאנונימיות היחסית שלו שיכולה ליצור רושם מוטעה, אדם הוא דווקא המאמן הכי מיומן בתחרות עם סך של 9 הופעות במקצה הקבוצות במשחקי הקרוספיט, מה שהופך אותו למומחה בניהול קבוצות אתלטים בקרוספיט. מעניין לראות האם ההשפעה שלו יכולה לפצות על חוסר הניסיון היחסי של חברי הקבוצה בתחרות קבוצות.

קאמבאק אירופי?

מאמנת: סאם בריגס.

בקבוצה:

 • שרה סיגמונדסדוטיר
 • אנני ת'וריסדוטיר
 • ג'ייסון סמית'
 • ביורגווין קארל גומנדסון

למרות השינויים בהרכב שלהם, הקבוצה האירופאית היא הפייבוריטית בתחרות וצפויים לייצר לעצמם רצף ניצחונות, זאת לאחר שלקחו את התחרות בשנה שעברה. סאם בריגס חוזרת לאמן גם השנה והיא ידועה ביכולות שלה לשמור על הקבוצה ביחד ולהרגיע את הרוחות כשצריך – יכולות מעולות, מעבר להיותה דמות אתלטית מעוררת השראה.

אנני ת'וריסדוסטיר סיימה במקום השלישי בגיימס השנה, מה ששם אותה במקום מעולה מנטלית לקראת התחרות. שרה סיגמנודסדוטיר נלחמה השנה על העמדה שלה בעשירייה הפותחת ודווקא ההחמצה של הפודיום במיקום יחיד – אמורה לדרבן אותה להישגים. ג'ייסון סמית', הוא טירון משחקי קרוספיט שהעפיל לראשונה רק השנה אחרי מספר רב של ניסיונות במוקדמות. את הגיימס הוא סיים במקום העשירי (!) המכובד ביותר, כאמור, בשנת הבכורה שלו. ביורגווין, התחרה גם בשנה שעברה באינביטיישונל והשנה סיים במקום החמישי (ב-2015 היה על הפודיום במקום השלישי).

כפי שאתם בטח כבר מבינים – הקבוצה האירופאית היא כנראה הקבוצה הכי הישגית באנביטיישונל השנה ויהיה מעניין לראות אם הם יעמדו בהייפ.

תגובות

יש לכם מה להוסיף?

X