Register

A password will be e-mailed to you.
[adrotate group="1"]

2014 הייתה השנה האחרונה בה ישראלים פסעו על רחבת הריג׳יונלס בקטגוריית היחידים.

רם דובר, ישראל שמלי וזוהר ליפקין, היו האתלטים האחרונים לעשות זאת, כשהעפילו בהצלחה למוקדמות באסיה. שירי ברטר, גם היא עמלה והוזמנה, אך ויתרה על ההזדמנות.

והנה אנחנו, ארבע שנים אחר-כך, בנקודת ציון די מסיבית: הישראלים חוזרים למקצה היחידים, שוב שלושה במספרם. דוד בן-דוד, דניאל שרבקוב וניקי פטל יעלו למגרש מוקדמות המרידיאן מחר בבוקר. שניות לפני, אנו מביאים את הסיפור מאחורי כל אחת מההעפלות.

עבודה של שנים

דוד בן-דוד לא זר לתחרות. קריירת קרוספיט שלו ארוכת שנים (התחיל ב-2012 בקרוספיט הרצליה), וקדמה לה קריירה בטניס ותקופה ארוכה של אימונים בפיתוח גוף ("התאמנתי בחדר כושר והסתכלתי על עצמי במראה", טען). למוקדמות, העפיל במסגרת שתי קבוצות: פעם אחת עם קרוספיט הרצליה ב-2015 ופעם שניה ב-2017 עם קרוספיט הדר יוסף. מבית, הוא נלחם שנים על המקום הראשון באליפות ישראל בכושר גופני (RFA) ורק השנה, כבש את המקום הראשון, ועמד על הפודיום בתור הגבר בעל הכושר גופני הטוב ביותר בישראל לשנת 2018.

צילום: קינן ואנונו

"העונה הייתי הרבה פחות לחוץ ויותר פנוי לאימונים. הייתי בעלים של שני מועדונים ועברתי להתמקד במועדון אחד – וייט סיטי. ירד לי הרבה לחץ נפשי".

המועדון הישן-חדש, שעבר לבעלותו של דוד בישר איתו סביבת אימונים טובה יותר, שמשכה איתה מספר מתחרים ידועים, כמו ניקי פטל שתתחרה לצידו בקטגוריית הנשים, גיל ליאור, אסי בילדוסולה ועומר צורי שיתחרו במקצה הקבוצות: "הייתה לנו סביבת אימונים מאוד בריאה והתאמנו הרבה ביחד לכל אורך העונה. אני חזרתי לנהל אורח חיים מקצועני – חזרתי לגל ציון פור (התזונאי) והתחלתי לעבוד לפי תכנית מסודרת של גיל ליאור, שמאמן את המתחרים במועדון".

אבל דווקא כשזוכים, ודווקא כשזה בא אחרי מרדף קשה, נראה שהקשיים המנטליים צצים: "היה לי רגע של דאון, דווקא אחרי ה-RFA. נפילת מתח מאוד חזקה, איבדתי מוטיבציה", מספר דוד.

"היה לי קשה לחזור לאימונים, הייתי עמוס מכמה דברים שקשורים לעסק והמטרות שלי היו לזכות ב-RFA ולהגיע לריג'יונלס, וכשהשגתי את המטרות, לא ידעתי מה הלאה".

לבסוף, דוד הבין שהוא צריך להוריד את הרגל מהגז, וקשה להאשים אותו אחרי התחרות המאתגרת שרקח רון כפרי. בתור הכנה לריג'יונלס, דוד בנה על סידרה של טסטים – הדמיות של המקצים בצורה שתדמה את סדר ההופעה שלהם בתחרות, אבל בסופו של דבר, התשישות עשתה את שלה: "כל אימון -RFA לא היה פשוט. לקחתי שלושה ימים מנוחה אחרי התחרות. הגוף לא מרגיש הכי טוב בעולם ולא עשיתי את הטסטים כמו שהייתי רוצה".

"החלטתי לקחת צעד אחורה, ולבוא בריא, עם רעב ולהנות מכל אימון ומהאירוע. אני יודע שברגע שאגיע לתחרות, הרעב יחזור ואמצא את הפוקוס".

מסנטה קרוז למרידיאן

ניקי אריאל פטל היא האישה בעלת הכושר הגופני הטוב ביותר בישראל כבר שנתיים, מאז שתחרות ה-RFA עברה להיכל שלמה. היא עלתה מארה"ב לישראל "פור גוד" רק בפברואר 2017 וכבר אז יועדה להצטרף לקבוצה ישראלית לריג׳יונלס. מאז, ניקי רק המשיכה לעשות גלים, כשהיא חמושה ברקע ספורטיבי עשיר (ניקי היא פאוורליפטרית לשעבר ומתעמלת קרקע) וגישה אופטימית במיוחד (נסו לדבר איתה מבלי לשמוע את צחוקה המתגלגל).

צילום: איתי בלסון

"זה ממש אדיר שהגעתי לריג'יונלס, אבל אותו זמן באימונים – הרגשתי שאני לא ברמה. חלק מהאימונים לא הצלחתי בכלל לסיים בטיימ קאפ!", מספרת ניקי.

"אני אולי עדיין לא שם אבל יהיה נחמד להתחרות עם הבנות החזקות באירופה ולראות מה אני צריכה בשביל לקבל פרספקטיבה". ואמנם, להגיע לריג'יונלס זה הישג אדיר, רק שהאימונים השנה בהחלט נהיו מאתגרי במיוחד, עם דגש חזק על ג'ימנסטיקס. לא מעט שמות מוכרים נפלו השנה לאתגרים של קסטרו או נדחקו לקצה הלידרבורד.

"חזרתי על האימונים שוב וקרוספיט לביא ממש עזרו ונתנו לי להשתמש במסלול הליכת הידיים שבנו. וגם צפיתי בשידור החי של המוקדמות. זה עזר לי לראות איפה הבנות עשו טעויות וזה גרם לי להבין יותר טוב באיזה קצב אני צריכה לעבוד. אני כן מגיעה עם אסטרטגיה לאימון הזה".

מלבד זאת, סביבה תומכת זה הכל: "התאמנתי עם ג'ניה (שותף האימונים הצמוד) הרבה וזה ממש עזר. וגם שנה שעברה קפצתי בין תוכניות והשנה עשיתי את התכנית של גיל (ליאור)".

אבל לא הכל אפור, עם רקע תחרותי בפאוורליפטינג מזמנה מארה"ב, ניקי צפויה לתת הופעה באימון ה-"לינדה" שיחכה לה כבר ביום התחרות הראשון.

"ביום ראשון אחרי התחרות, אני מקווה שהשבוע יגמר אחרי הרבה כיף וצחוקים".

אינדבידואל עד הסוף

דניאל שרבקוב הוא מתחרה מרתק, שסומן בתור מתמודד ששווה לצפות בו כבר ב-RFA 2015. הוא אמנם נמנע מלקחת חלק בתחרות בשנתיים האחרונות, בעוד שהוא מתמודד עם לבטים בנוגע לקריירה התחרותית שלו בקרוספיט, אבל ההישגים הרבים שלו עושים את שלהם ולא מאפשרים לו להישאר רחוק מהתודעה בסצינה התחרותית בישראל.

בשלוש השנים האחרונות הוא נמצא בעקביות בעשייריה הפותחת ב-"Open", והגיע לשיא כשנהיה ה-"Fittest Man in Israel" השנה עם מקום ראשון באופן. וגם למוקדמות הוא לא זר – עם השתתפות במרידיאן בשנה שעברה כחלק מהקבוצה של CrossFit TLV.

דניאל שרבקוב ב-RFA 2015

לא הרבה ידוע על ההכנה שלו מלבד העובדה שעבד עם המאמן רמי ורדי ושהוא לא בדיוק דגל בלעשות הרבה מטקונים. דניאל מגיע מבסיס כוח חזק מאוד ונראה שהמטקונים הם בעיקר דרך לביטוי הכוח והיכולות שלו.  נכון לשעה זו לא הצלחנו להשיג ממנו תגובות נוספות ועל כן נסתפק באמור לעיל.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תגובות

יש לכם מה להוסיף?

X