Register

A password will be e-mailed to you.
[adrotate group="1"]

בעוד כמה ימים, נגיע לאולם היכל שלמה כדי לצפות באליפות ישראל בכושר גופני, אירוע יוצא דופן שקורה רק אחת לשנה. אבל קשה להבין לפעמים עד כמה זה גדול. הנה כמה מספרים שאולי יוכלו לעזור:

המועדון עם הכי הרבה צעירים

באופן מסורתי כמעט, קרוספיט הזאבים של יוני וולף מאמן ומייצג את קבוצת הנוער המצליחה ביותר בארץ כבר מספר שנים, הישג שהתחיל בהשתתפותו של יוגב מלר, אז בן 15, באליפות העולם שנערכה ב-2015 והגיע לשיא בשנה שעברה כשהמועדון שלח ארבעה מתחרים לאליפות הנוער, כשמלר ביניהם. אבל השנה, יש להם תחרות גם בבית: בהשתתפות נערים ונערות באליפות ישראל, הם חולקים את המקום הראשון השנה בתיקו עם קרוספיט הוד השרון, כשכל מועדון שולח כחמישה מתחרים לתחרות בקטגוריית הנוער. קרוספיט הוד השרון, בהובלתו של אבי קלצל, מנהלים קבוצת נערים שהצלחתה, עכשיו כשהם חולקים מקום עם אחד המועדונים המובילים בארץ – ברורה.

משה טברו מקרוספיט יקנעם (ימין) ורון צור מקרוספיט הזאבים (שמאל)

המתמודד הכי צעיר ביחידים

למרות זאת, חשוב לציין שקרוספיט הזאבים יש מתחרה נוער נוסף – שלא יעלה להתחרות בקטגוריית הנוער, אלא בבוגרים, וגם שם הוא צפוי להוביל על רבים. רון צור, רק בן 16, יהיה הנער הצעיר ביותר שיעלה על במת התחרות, לאחר שבאליפות ישראל בשנה שעברה לקח את המקום הראשון על הפודיום בקטגוריית 14-15. השיא הקודם היה בידי משה טברו, שהתחרה כשהוא היה בן 17, בשנת 2016. רון צור, מדורג לאחר השלב הראשוני במקום הרביעי בארץ, כשהיחידים שמובילים עליו הם שועלי קרבות ותיקים בדמותם של גיל ליאור, דוד בן דוד ורם דובר. הוא לא רק המתחרה הצעיר ביותר שאי פעם היה בתחרות, הוא גם נמצא בחברה טובה.

כמה מתמודדים הם "רוקיז"

בכל שנה יש תחלופה טבעית של מתחרים – יש כאלה שבוחרים שלא להתחרות, בין אם בגלל בחירות חיים, פציעות או פשוט עייפות כללית. אותם מתחרים ותיקים מתחלפים בדם חדש, מתחרים חדשים ומלאי מרץ שמוכנים להגיע לזירה הגדולה ביותר שיש לישראל להציע. השנה יש לא פחות מ-29 מתחרי יחידים חדשים, שמתפלגים בצורה די אחידה עם 16 נשים ו-13 גברים.

כמה נשים הצליחו לעשות מאסל אפ

אחד האתגרים הכי גדולים בכל שנה מחדש נחשף במהל האופן. הפער העיקרי שניתן לראות הוא כצפוי אחד התרגילים היותר טכניים בקרוספיט–עליות הכוח. השנה, זה הגיע באימון 18.3, כשעליית הכוח הגיעה אחרי לא פחות מ-200 דאבל אנדרס, מה שהוביל לכך שהמתחרים הגיעו לטבעות אחרי שהכתפיים שלהם עייפות באופן טבעי. למרות זאת, ישנה עלייה משמעותית בכמות הנשים שהצליחו לבצע עליית כוח. רובן כבר שולטות בסקיל זה כבר זמן רב, וכ-30 נשים המתחרות באליפות ישראל הצליחו לבצע לפחות מאסל אפ אחד באימון, דבר שהעניק להן תוצאה של לפחות 221 חזרות.

איגור דובניקוב מקרוספיט השרון-פולג, מקום ראשון באפריקה שלוש שנים ברצף במקצה ה-50-54

המועדון עם הכי הרבה מאסטרים

אם כבר שאלנו מי המועדון בעל נוכחות הנוער החזקה ביותר, מומלץ גם לשאול מי שולח את כמות המאסטרים הגדולה ביותר. בניגוד לשאלת הנוער, למאסטרים אין קבוצות מיוחדות אשר יובילו אותם, ואי מועמד בולט אחד. למרות זאת, את המקום הראשון לוקח קרוספיט חיפה של יפתח שוע עם לא פחות משישה מתחרים בקטגוריה ומיד אחריו קרוספיט השרון פולג של רון אלמוסני, שהשנה יעלה להתחרות בעצמו בקטגורית 35-39 ביחד עם עוד ארבעה מחברי המועדון שלו.

קרוספיט TLV – בגביע המועדונים 2017

המועדון עם הכי הרבה מתמודדים

ואיך אפשר שלא לשאול את השאלה הגדולה ביותר–מי המועדון בעל כמות המשתתפים הגדולה ביותר בתחרות השנה. כל שנה מחדש עולה השאה מי מצליח להכניס כמה שיותר מתחרים לתחרות השנה והתשובה לשנת 2018 היא קרוספיט TLV עם לא פחות מ-14 מתחרים שונים בשלל הקטגוריות השונות.

תוצאות אופן של המתמודד הממוצע

מתמודד ה-RFA הממוצע בשנת 2018 צריך להיות מסוגל לעשות את הכל. כשהרמה התחרותית עולה, אתה יכול לאפשר לעצמך מעט מאוד נפילות. אם אתם רוצים לדעת כמה אתם רחוקים מהנדרש, המתחרה הממוצע, הנה התוצאות שהוא היה צריך לבצע, לפי כמות חזרות:

אימון 18.1 18.2 18.2a 18.3 18.4 18.5
גברים 371 5:36 275lbs/125kg 602 124 131
נשים 287 6:59 160lbs/72.5kg 317 103 102

הפער העיקרי שניתן לראות הוא כצפוי ב-18.3, כשהמאסל אפ מושך את הממוצע הנשי מטה בצורה משמעותית לעומת אימונים אחרים, והתוצאה הנשית הממוצעת היא רק קצת יותר מחצי מהתוצאה הגברית הממוצעת.

התוצאות הללו יאפשרו לאותו גבר ממוצע לצבור 207 נקודות, דבר שיספיק בדיוק למקום ה-18 בארץ, כשהמיקומים באימונים נעים בין 27 ל-45. עבור נשים, הפיזור יותר קטן, כשהתנועה היא בין המקום ה-24 למקום ה-31, עם 169 נקודות מצטברות – דבר שהיה מעניק לאישה הממוצעת את המקום ה-20.

אליפות ישראל תיערך באולם היכל שלמה בתל אביב, ב-11-12.5, באירוע הספורט הגדול ביותר של השנה. נתראה שם!

לכרטיסים הקליקו פה.

תגובות

יש לכם מה להוסיף?

X