Register

A password will be e-mailed to you.
[adrotate group="1"]

מקצה ה-"Enduro" הוא מקצה הפתיח ל-RFA 2016. המקצה מזכיר מאוד את מרוץ ההתשה במגדל משה אביב של שנה שעברה ומטרתו היא ליצור עייפות ראשונית עבור המתחרים שאיתה יצטרכו להתמודד ביומיים הנותרים לתחרות. מדובר באתגר פיזי סיבולתי במיוחד שמזכיר מאוד חלקיק (זעום) מתחרות "איש ברזל" עם שילוב של ריצה ושחייה. המתחרים ייתבקשו לחצות את האגם של פארק דרום שבתל-אביב, בשחייה של 350 מטר (700 מטר הלוך-חזור), כשלאחר מכן יתבקשו לרוץ שלושה סיבובים סביב האגם שירכיבו 3.3 ק"מ.

ניתן להגיע לצפות במקצה בחינם ביום התחרות בשעה 10:00 בבוקר בפארק דרום!

פארק סקי- המים שבפארק דרום הוא אחד הלוקיישנים היותר מגניבים שיצא לנו לבקר בהם באזור המרכז!
ב-14/4 (יום חמישי) בשעה 10 בבוקר ב-ד-י-ו-ק, 120 ספורטאים וספורטאיות יוזנקו למקצה הפותח של אליפות ישראל בכושר-גופני לשנת 2016, הכולל 700 מטרים של שחייה באגם ו-3300 מטרים של ריצה סביבו.

הכניסה חינם והקהל מוזמן לבוא להשתזף על הדשא ולעודד את המתחרים , ממש כמו מיקה…?

לידיעת הציבור!!!
השחייה באגם א-ס-ו-ר-ה בהחלט מחוץ לתחרות ומתאפשרת לנו בזכות שיתוף פעולה עם עיריית תל-אביב ומנהלת סקי המים.

נא לא לנסות להגיע ולהתאמן או להבין מפרסום זה שהאגם פתוח למטרה זו…

Posted by Ready For Action-Fittest in Israel on Friday, April 8, 2016

ההימורים שלנו

גל פרימק

נשים

האימון של יום חמישי נבנה לחלוטין כדי שנינה פקרמן תנצח אותו. אני אופתע אם מישהי תצליח לעקוף אותה: האימון הזה הוא בדיוק מה שהיא עושה, ומנצחת בו, כבר שנים. בתור אלופת העולם לשעבר באיש הברזל, ומתחרה בעשרות טריאתלונים ומרתונים, האימון הזה מבחינתה הוא חימום קצר.

ריצה לא זרה לאלה מישאל מקרוספיט תל אביב. כשהיא הייתה בת 16, התחרתה ביחד עם אחותה הגדולה במשחקי המכביה בתחרויות הריצה השונות, אשר ייצגו את נבחרת פינלנד. אלה ניצחה במקצי ה-400 וה-800 מטרים, ולקחה כסף וארד ב-200 ו-100 מטרים (בהתאמה). המרחקים ארוכים יותר ממה שהיא רגילה, אבל אין לי ספק שהיא הולכת להצליח היטב באימון הזה.

נגה בלום ממודיעין היא אולי המתחרה הצעירה ביותר בתחרות השנה, בת 17 בלבד, אבל כבר הספיקה להתחרות בתחרות הנוער של קרוספיט פרדס חנה-כרכור, Tomorrow's Atheletes, וזכתה במקום השלישי. ריצות נמצאות היטב בארגז הכלים שלה, כשהיא גדלה במשפחה בה אבא שלה רק לפני חודשיים השתתף באיש ברזל בעצמו.

RFA-banner

גברים

לאחר שזכה באופן בישראל במשך שנתיים רצוף, רם דובר מקרוספיט TLV הוא כנראה הפייבוריט לנצח בתחרות השנה. לפני שהגיע לקרוספיט, רם היה שחיין תחרותי במשך 8 שנים, מה שיעזור לו מאוד במקצה שמורכב מריצה ושחייה.

אמיתי צמח הוא הספורטאי העצמאי (Unaffiliated) היחיד מבין הגברים בתחרות, ייתכן שזה כתוצאה מהעבודה שהוא משרת כבר שנתיים כמפקד בחטיבת גולני. לפני שהתחיל להתאמן בקרוספיט לפני כשנתיים, גם הוא היה שחיין תחרותי. הוא מעיד על עצמו שיש לו מנוע חזק, ומצויד בכוח הרצון הדרוש כדי להתאמן בכוחות עצמו, אני מאמין שהוא יצליח היטב באימון הזה.

בדומה לאמיתי צמח, גם גאי פרצ'ה מקרוספיט הרצליה משרת בצה"ל בימינו, כיום כקצין לוחם בלימודים. במהלך שירותו הוא התחרה בכל תחרות צבאית שנתנו לו, במקצי ריצה שונים. יש לו מנוע גדול, שהוא השתמש בו ב-16.1 כדי לסגור 9 סיבובים מלאים.

מאסטרים – גברים

שרון שאולי מקרוספיט סנד סיטי נכנס לתחרות הזאת מהמקום הרביעי. למרות שזאת התחרות הראשונה שלו, כדי לשים לב אליו באימון הראשון – יש לו גאווה מקצועית שהוא צריך לשמור עליה. שאולי מאמן בסנד סיטי בערבים, אבל בבקרים הוא מציל קבוע בים, מה שיתן לו יתרון בחלקו הראשון של האימון.

מאסטרים – נשים

רוזית תמיר מקרוספיט ירושלים היא הפייבוריטית שלי לנצח את מקצה המאסטריות. המקצה הזה משחק היטב ליתרונות שלה בתור שחיינית ושחקנית כדור מים לשעבר. למי שלא מכיר את המשחק, כדור מים הוא משחק אלים במיוחד שבו מלמדים אותך להלחם בשאר השחקנים תוך כדי שחייה – יכולת שתהיה שימושית במיוחד בזינוק המאסיבי של כל המתחרות אל תוך האגם. רוזית גם גבוהה משמעותית משאר המתמודדות, יתרון שיבוא היטב לידי ביטוי בריצה לאחר השחייה.

נינה פקרמן: טריאתלטית בשירות הקרוספיט

נינה פקרמן: טריאתלטית בשירות הקרוספיט

אוריאן טל

נשים

אסמן מבחינתי את מס' מתחרות מ-CrossFit TLV: שרון כהן פורת – חותרת לשעבר בנבחרת ישראל, הובילה ב-RFA 2014 (הפעם אחרונה בה התחרתה ביחידים) ומפלצת קרדיו בתור אופציה מבין הראשונות לזכות במקצה. מאיה כהנא גם היא שחיינית לשעבר ומתחרה חזקה שייתכן שסביר שתפתח פער על נשים אחרות במקצה, לכל הפחות בחלק השחייה. עוד שחיינית שידוע לנו עליה היא נועם גונן. בכללי אפשר לצפות שפתיחה טובה בשחייה, תנבא הצלחה בשאר המקצה, כשטכניקה טובה ויעילה תנע עייפות מיותרת. יכולת ריצה, באופן כללי נמצאת כבר בארגז של רוב המתחרות ואני נוטה לייחס לה אישית, פחות השפעה במקצה הזה.

עוד שמות גדולים: נינה פקרמן – טריאתלטית וקרוספיטרית טרייה (בניתוח של גל פרימק).

גברים

רם דובר, ללא ספק הוא הפייבוריט לזכות המקצה הזה עם הניסיון העשיר שלו בתור שחיין בנבחרת ישראל ובתור מתחרה Regionals דומיננטי.

אסי בילדוסולה, הלוא הוא מנצח ה-RFA לשנת 2014, גם הוא בעל רקע בשחייה וספורט אירובי ואף מאמן שחייה בעצמו. אסי מצטיין באירובי ויש לו סיכוי טוב גם כן, לנצח במקצה.

רם דובר במשחקי ה-RFA 2015

רם דובר במשחקי ה-RFA 2015

מאסטרים – נשים 

צופה קרב צמוד בין מירי בירנבוים-פאר, המאסטרית הדומיננטית ביותר בתחרויות בישראל עד כה, מול רוזית תמיר המגיעה מענף הכדור-מים (עליה גל פרימק ירחיב).

תגובות

יש לכם מה להוסיף?

X