Register

A password will be e-mailed to you.
[adrotate group="1"]

בשעה 09:00 בבוקר הציפו מיטב מתחרי הקרוספיט הישראלי את תל-אביב, וספציפית: את היכל קבוצת שלמה. כשהם נלחמים בעייפות עם כוסות קפה שחור ומתמודדים עם לא מעט אמוציות, הם התיישבו להם באולם הספורט הענק, שביום חמישי הקרוב יעבור מייק-אובר מאסיבי, כשיותקן בו ריג ברזל אימתני ולאורכו ולרוחבו יפרסו משטחי גומי – שני סימני ההיכר של תחרות קרוספיט שעומדת לקרות. משחקי ה-RFA 2018, הלוא היא אליפות ישראל בכושר גופני, יחזרו להיכל לפעם נוספת, אחרי תחרות מוצלחת ביותר בשנה שעברה.

"בין אם הגעתם לפה בפעם הראשונה או שאתם ותיקים כבר – כל הכבוד לכ", פתח רון כפרי המנהל המקצועי של התחרות, את התדריך שלו.

רון נכנס לשנה השניה שלו בתפקיד ומספר בחיוך: "המטרה הפעם היא שאנשים יסיימו את המקצים", ואכן בשנה שעברה אמנם התכנון של מקצי התחרות היה ללא דופי, רק שמתחרים רבים וטובים לא צלחו אותם. "יש יתרון בלא לדעת איך זה אני מרגיש ששנה שעברה דרשתי יותר ובפחות זמן והייתה לי התלבטות. התחבטתי עם האימונים הרבה יותר השנה – כשלא ידעתי פשוט עשיתי".

עם ההכרזה על שלושה איוונטים מהתחרות ראינו כיצד די מוקדם בשרשרת, האתלטים יפגשו עם אלמנטים כמו מאסל-אפ על מוט והליכת ידיים שלא ניתן יהיה לברוח ממנה (היא לא תחכה לסוף האימון אלא תופיע בתחילתו). מצד שני, האימונים צפויים להיות הרבה יותר ישימים בהנחה שלמתחרה יש את הסקילים הדרושים (רמז: כולם). "אפשרי מאוד לסיים את האימונים. הם בנויים בצורה כזו שמי שיודע לזוז-יצליח בהם, וזה מה שבעצם ייבחן. וזאת הסיבה שגם פרסמנו את האימונים, בשביל שכולם יוכלו להתאמן ולתקן כדי שברחבה יהיה ביטוי של מקסימום יכולות".

"הדרישה לסקילס היא גבוהה יותר, אבל עדיין יש מקום להתבטא בכל אימון ולבטא את היכולות שלך. אם גם אתלט מתקשה בהליכה על הידיים, עדיין תהיה לו האפשרות להתקדם הלאה, סך הכל אני חושב שלאנשים תהיה יותר אופציה להתבטא ולחוות תחרות מלאה השנה, יותר משנה שעברה".

רון מספר שהאימונים השנה יזוזו בקצב אחר, אפשר כבר להסיק זאת מכך שנודע לנו שלא יהיה אימון הנפה מקסימילית (בדומה למקצה ההנפות בשנה שעברה). אבל עדיין, התחרות צפויה להיות פוטוגנית (יותר משנה שעברה לפי רון) ולנוע בקצב אחר: "אם אתה לא זז אתה מפסיד. במילותיה של שרה סיגמונדסדוטיר, "אם אתה חושב, אתה זז לאט מידי".

"זה האופי של הרבה מהאימונים השנה. בגלל שלכולם תהיה אופציה להתבטא הדגש יהיה ביכולת שלך לסיים אותם מהר".

ובמסביב

גם השנה, היכל שלמה יוקף באקספו עשיר עם המון ספקי ציוד וחברות מתחום הכושר פונקציונלי שבארץ. לא מעט הטבות כבר התפרסמו והשוק שעוטף את התחרות כל שנה יחזור בגדול, עם בירות, אוכל טוב ומתחם הפעלה לילדים.

התחרות השנה קמה איתנה אך לאחר הקרבה לא פשוטה, כרגיל: "היו משמעויות כלכליות אדירות, כחלק מבניית התחרות במקום יקר מאוד בכדי לאפשר תחרות באולם ממוזג", סיפר גדי דקל, מנכ"ל חברת מיתוס הפקות.

בסאלספורט, הצוות עומל כבר חודשים על התחרות יחד עם מיתוס חברת ההפקות, וצוות המתנדבים בהובלתו של יונתן דימרי (שבטח אתם זוכרים משנים קודמות). ההתרגשות גם אצלם, בשיאה: "אנו שמחים לראות את המוטיבציה הגבוהה אצל המתחרות והמתחרים, ההיענות של הקהל, ואת המעורבות של המועדונים", מסר קובי דוד פור. "אנו קוראים לכל מי שרוצה לחוות חוויה ייחודית, להגיע בשישי ושבת ולתמוך בעשייה הזאת, לעודד ולתמוך בחברים שלכם, אני מבטיח חוויה לכל המשפחה, אקספו עשיר ומגוון וגם תחרות ברמה גבוהה".

ניפגש ב-11-12/05 בהיכל קבוצת שלמה בתל אביב (לכרטיסים הקליקו פה).

תגובות

יש לכם מה להוסיף?

X