Register

A password will be e-mailed to you.
[adrotate group="1"]

משחקי ה-RFA – או אליפות הכושר הגופני הישראלית הם ממש מעבר לפינה, וייערכו באצטדיון הדר-יוסף שבתל-אביב ב-30/04 ועד ה-01/05 (מהרו לרכוש כרטיסים!). 

1. ישנה הרבה התרגשות לקראת התחרות הקרבה ובאה, מה אתה יכול לספר לנו על מערך ההכנה לקראת התחרות?

משחקי ה-RFA 2015 הם תוצאה של שיתוף פעולה בין שני גורמים מאוד משמעותיים בענף הקרוספיט בישראל:

"קרוספיט-הרצליה" – מועדון הקרוספיט הראשון בישראל, שם הכל התחיל כיוזמה המקורית וצמח למה שתפגשו השנה וחברת "סאל-ספורט", שצמחה כמעט במקביל כיבואנית הראשית לציוד לאימונים פונקציונליים ומספקת את כל הציוד הנדרש לתחרות.

המודל לתחרות נשאב ממשחקי הקרוספיט העולמיים, עם תכנית ל-5 שנים קדימה ומדרגות התקדמות ברורות בכל שנה. המטרה שלנו היא לייצר אירוע שיעניק למתחרים ולצופם חוויה דומה ככל האפשר למשחקים העולמיים בקנה מידה מקומי, הכוללת תחרות בה מקצים ברמת קושי גבוהה, יריד ספורט המציג מגוון חברות ומותגים רלוונטים ואצטדיון שיכיל את כמות הצופים ההולכת וגדלה משנה לשנה ויכבד את המעמד והתחרות.

אנו שוקדים על התחרות כבר למעלה מ-5 חודשים בעזרתה של חברת ההפקות "מיתוס" שתומכת בנו לכל אורך הדרך ומתווה קו שיווקי ברור, בניסיון לפנות לא רק לקהל היעד המובן מאליו – העוסק בקרוספיט, אלא לצאת ולפתוח את התחרות לצפייה לכל המתעניינים בכושר גופני ובספורט בכלל.

התמיכה בתחרות השנה-גם היא חסרת תקדים, הן בגיוס חברות בינלאומיות כגון Reebok, Eliko, Again Faster כנותנות חסות והן מבחינת היענות הקהל לרכוש כרטיסים כצופים ולהגיע באלפים לצפות בתחרות, תוך הבנה שמדובר בעצם באליפות ישראל בכושר גופני ובארוע המרכזי של קהילת הקרוספיט בישראל!

Omry_Peled_RFA_Interview

2. איך נראה הלו"ז של מתכנני התחרות? מה אתה יכול לספר על ההתלבטויות, קשיים ושיקולים תכנוניים?

עליית המדרגה הנדרשת, הופכת את הפקת האירוע לעניין מורכב יותר ויותר בכל שנה. מאירוע חד יומי בו לקחו חלק 40 מתחרים ו-200 צופים בשנת 2011, מתקציב שיצא כולו מחשבון הבנק שלי, אנחנו מדברים השנה על תחרות בת 3 ימי, עם קרוב ל-120 מתחרים ומתחרות, 5,000 צופים ועלויות של 900 אלף ₪!

תכנון האירוע מתחיל בהנחת בסיס יעדים ראשוני כדי להבין מה סדר גודל התקציב הנדרש, המשך במציאת גופים מקצועיים כגון חברת הפקה, חברת פרסום, גיוס חסויות וכדומה ומנקודה זו בעצם לחבר בין כל הגופים כדי לממש את כל התכניות על בסיס מפגשים שבועיים של שעות על גבי שעות ואינסוף התכתבויות וטלפונים.

כמו בכל שנה – שום דבר מהדברים שאנחנו מתכננים לא יוצא לפועל באופן חלק וכל גורם מקצועי כמו משטרה, ביטוח ובעלי המתקנים אותם אנו שוכרים לטובת התחרות – לכולם דרישות משלהם ומחייבות אותנו לשנות באופן מתמיד את התכנית המקורית.

כבעל עסק עצמאי אני מוצא את עצמי עובד החל מהשעה 6 בבוקר ועד 22:00 כמעט בכל יום, כאשר היום שלי מתחלק בין ניהול המועדון על 400 הלקוחות שבו, הדרכת קבוצות, אימונים אישיים, העברת סמינרים לחברות, ויחידות מיוחדות ועכשיו – בכל שנייה פנויה, קידום יומיומי של התחרות על כל אספקט שלה.

בכל שנה פחות או יותר בשלב הזה (יעידו המקורבים אליי), אני טורח להתלונן באוזניהם שזו הפעם האחרונה שאני מרים את התחרות הזאת – העומס פשוט לא הגיוני! אבל השנה, עם סאל-ספורט כשותפים לדרך וחברת מיתוס שמחויבת לתחרות במיליון אחוז, אני לא יכול לחכות לראות איך יראו התחרויות שלנו בעתיד.

פאבל מקרוספיט תל-אביב במצב זרימה מושלם במהלך ה-RFA - תחרות הקרוספיט של ישראל

3. השנה באופן ראינו קפיצת מדרגה מהירה כבר מיריית הפתיחה. לדוגמה אימון 15.3 הפגיש אותנו עם תנועות מורכבות – מאסלאפים מוקדם מאוד במשחק ובתור התרגיל הרשון באימון וב-15.1 היה קלין אנד ג'רק כבד. האם קפיצת המדרגה הזו תשתקף גם בתחרות השנה?

משחקי ה-RFA אומנם מיועדים במקור לספורטאי קרוספיט אך הם אינם מתיימרים להיות תחרות קרוספיט רשמית תחת המותג העולמי (אולי בעתיד…) ובכך חופשיים לבחון כושר גופני תחת מגוון מבדקים שאנו רואים לנכון כלגיטימיים.

בשנת 2013 הפתענו את המתחרים והמתחרות באימון-Isabel שכתוצאה מהמפגש העגום איתו לרבים מהמתחרים, ענף הרמת המשקולות בארץ זכה להתרוממות משמעותית ולמצב בו כמעט בכל מועדון קרוספיט בישראל יש אימון הרמת משקולות ייעודי או אפילו מאמן המתחתה בתחום. כולם הבינו שבלי יכולת טובה בהרמת משקולות, אין סיכוי אמיתי להגיע רחוק בתחרויות.

בשנת 2014 – מקצה הבריכה חשף חור נוסף ביכולת המתחרים והזכיר לכולם שמוכנות אמיתית לכל תרחיש אפשרי, כנדרש בשם התחרות (Ready For Action) אינו מוגבל לרשימת תרגילים מסוימת בלבד ושספורטאי שיזכה בתחרות הוא זה ששולט בצורה הרחבה ביותר בכל מרכיבי הכושר הגופני, במגוון מיומנויות הבסיס ושדאג לגוון את תנית האימונים שלו בדרישות יוצאות דופן מעבר למוטות, טבעות וכו'.

השנה בהחלט נראה קפיצת מדרגה משמעותית נוספת בתחרות, שלאחריה יצאו המתחרים עם לקחים לאימונים בעתיד.

4. שנה שעברה המתחרים הופתעו עם מקצה אחרון ששילב חביות בירה. מה אתה יכול לומר על הפתעות השנה? זרוק לנו עצם!

כל מה שאני יכול להגיד הוא שבזכות שיתוף הפעולה עם חברת "סאל-ספורט", אין לי מגבלה של ציוד או מתקנים ושיש לי חופש פעולה מוחלט להפתיע את המתחרים…

5. מה לדעתך יידרש מהמתחרים השנה, בשונה משנים קודמות?

העובדה שהתחרות השנה נמשכת 3 ימים, מהווה מבחן נוסף למתחרים, ביכולת להתאושש מהר ולהצליח להיע יום אחרי יום ולשמור על מיקום גבוה בטבלה, שלא לדבר על המתח הנפשי שמלווה תחרות בסדר גודל שכזה.אין ספק שלחבר'ה המנוסים יותר יש סיכויים טובים יותר בתחרות, אבל גם אותם אנחנו מבטיחים להפתיע.

משקלי העבודה ומורכבות המקצים והמיומנויות הנדרשות עולים כיתה ו-כ-ו-ל-ם צריכים ליישר קו!

RFA 2014 - by Snatcher

6. למה קהל הצופים יכול לצפות בתחרות השנה?

אצטדיון האתלטיקה של הדר-יוסף מהווה עבורינו בית מושלם למשחקי ה-RFA 2015!

חנייה צמוה, מקומות ישיבה מסודרים ומוגבהים עם זוית ראייה מצויינת לנעשה באצטדיון, מסכי ענק שישדרו במעגל סגור את הנעשה על הרחבה ולוח תוצאות אלקטרוני בו יוכל הקהל להתעדכן במיקום המתחרים.
DJ שילווה את האירוע וזוג מנחים שידאגו להרים את הקהל בדיוק כשהמתחרים יצטרכו את העידוד, הופעה של איקי לוי וה-Rasta Hebrew man בשעה 20:00 ביום חמישי (30/4), הגרלות ענקיות לרוכשי הכרטיסים – בינהן הגרלת קטנוע הונדה!

בנוסף, היריד שיתקיים מחוץ לאצטדיון יאפשר לצופים לקחת חלק בתחרויות שונות נושאות פרסים במתחם ההתנסות של חברת סאל-ספורט, ממנו גם יוכלו לרכוש ציוד במחיר מוזל – מיוחד לתחרות ולהנות משלל הדוכנם ומיטב המציגים בתחום הכושר הגופני בישראל.

אבל יותר מהכל, אתם הולכים להיות חלק מאירוע שישנה את הדרך בה תופסים כושר גופני בישראל ויעביר סוף סוף ובכל הכוח את המסר:

"WE ARE READY FOR ACTION, R U?"

תגובות

יש לכם מה להוסיף?

X