Register

A password will be e-mailed to you.
[adrotate group="1"]

אז אחרי שהתעוררנו קצת מסוף השבוע הראשון במוקדמות משחקי הקרוספיט (ריג'יונלס), אנחנו נכנסים במהירות גבוהה ונסיעה חלקה לשבוע השני. בסוף השבוע הנוכחי יש לנו את שני האיזורים הכי תחרותיים ואיזור חדש לפי הפורמט שקסטרו הצהיר עליו בסוף המשחקים של 2017.

אמריקה הלטינית

קהילת הקרוספיט הלטינית נהנת מקמבאק של הריג'ן הלטיני. הנה כמה שמות שכדאי לשים לב אליהם בסצנה הדרום אמריקאית:

גברים

איוון גיאטאן

הגבר בעל הכושר הגופני בדרום אמריקה נמצא בתנופה, אחרי שב-2016 העפיל למוקדמות משחקי הקרוספיט רק כחלק מקבוצה. בשנתיים האחרונות, סיים באופן במקום השני בארגנטינה שממנה בא ונראה שהוא ברצף של עקביות. איוון מגיע מרקע של התעמלות קרקע שבה לקח אליפות לאומית ב-2012 ומקום שני בהרמת משקולות ב-2015. בסרטון אינסטגרם שהעלה (ראו מטה) הוא מתגרה בקסטרו כשהוא עולה על רמפת המכשולים עם ווסט וכדור. חי על הקצה בהחלט.

נשים

ברנדה קסטרו

ברנדה קסטרו לקחה את המקום ה-12 שנה שעברה בריג'ן הדרומי (שהכיל בתוכו את אמריקה הלטינית) ומסתמנת בתור הפייבוריטית לקחת את כרטיס הכניסה היחיד למדיסון. ב-2016 היא לקחה את תואר האישה בעלת הכושר הגופני הטוב ביותר במקסיקו ומסתמנת להיות כוח בריג'ן החדש.

אנטונלי ניקול

אנטונלי הברזילאית היא האישה השלישית בעלת הכושר הגופני הטוב ביותר בברזיל שהעפילה לריג'יונלס חמש פעמים בקריירה שלה. עם סיום במקום ה-34 בשנה שעברה בריג'ן הדרומי של ארה"ב, היא לגמרי רלוונטית לתחרות על הפודיום מול ברנדה קסטרו.

מרכז ארה"ב

גברים

מאט פרייזר

כי אי אפשר שלא לסמן את הגבר בעל הכושר הגופני הטוב ביותר בעולם כבר שנתיים, בתור To-Watch. גם בגלל שזה פשוט מאט פרייזר. עם מעבר לקוקוויל, ה"מכה" של הקרוספיט האמריקאי וביתו של ריץ' פרונינג, פרייזר זכה לרוח גבית נוספת שבוודאי דירבנה אותו לאורך העונה.

פרייזר בתור תאנוס

ניק יורנקר

ניק התחרה במשחקי הקרוספיט פעמיים: פעם כיחיד ופעם כחלק מקבוצה. בעונה האחרונה פרש אחרי פציעה בריג'יונלס ולפני כן היה ידוע בזכות המספרים היפים שהניף בתחרות ה-CrossFit Liftoff.

סקוט פנצ'יק

או סקוט ה"לא מוותר". פנצ'יק נכנס לעונת הקרוספיט התחרותי השישית ברצף שלו. הניצחונות שלו הם תמיד בשקט ובענווה, כשהעקביות היא אולי הדבר הכי מרשים אצלו. בכל הופעות הגיימס שלו, סקוט סיים בעשיריה הפותחת ומעניין לראות לן יגיע הפעם. סקוט סיים את המשחקים האחרונים במקום השישי (לאחר פסילתו של גרארד) והסיום הכי טוב שלנו אי פעם היה במקום הרביעי.

נשים

ברוק וולס

מתחרת הגיימס הידועה שבאה מעולם האתלטיקה הקלה, עמדה לאחרונה במרכז של פרשייה לא נעימה שבה לא עמדה בסטנדרטים באימון 18.4 באופן. ברוק תצטרך לעבוד קשה מנטלית על מנת להשתיק את הביקורת נגדה שמלווה אותה מהאופן בעקבות אותה ופרשייה ושנית, מול עצמה, כשתנסה להוכיח את הרלווטיות שלה לעונה בסוף שבוע הזה.

קריסטי ארמו

קריסטי ארמו נכנסת לעונת הגיימס השניה השלישית שלה, כשהתחילה רק ב-2016 וסיימה במקום השמיני, בעוד שבשנה שעברה לקחה את המקום ה-13. מעניין לראות מה היא תביא הפעם למגרש.

קבוצות

התחרות לקבוצות באיזור הזה הולכת להיות אחת הקשות. עם שתי קבוצות שמייצגות את קרוספיט מייהם, ואחרי המקום השני שנה שעברה בגיימס על הפודיום, ריץ׳ פרונינג מריח דם והוא לא מפחד לתקוף.  יש לנו גם שתי קבוצות מקרוספיט קילו, ואסור לשכוח את קרוספיט 417 ואת או.סי 3 בלק. כל הקבוצות האלה חזקות ובעלות ניסיון תחרותי עשיר מאוד שכולל אתלטים שהתחרו בעבר בתור יחידים גם בגיימס וגם בריג׳יונלס, ואחר כך המשיכו גם להתחרות בקבוצות עם ניסיון של ריג׳יונלס וגיימס.

CrossFit Mayhem Freedom

הקבוצה האימתנית של ריץ' פרונינג מונה את לינדי בארבר – המתחרה הותיקה שהייתה גם מתחרה בקטגוריית היחידים ומזה כמה שנים מתחרה עם מייהם. למודת ניסיון ומכירה את חברי הקבוצה היטב. טאשה פרסווץ׳ היא ״החדשה״ בקבוצה, מתחרת הגיימס לשעבר מניו המפשייר, עברה לקוקוויל כדי להתאמן עם ריץ׳ והחבורה. מאט היואיט הוא מתחרה ותיק, שרגיל לעבוד עם פרונינג מזה כמה שנים. בדרך כלל הוא גם זה שמוביל את הקבוצה בתזמונים עם התולעת הידועה לשמצה. וכמובן – ריץ' האלוף לשעבר הן ביחידים והן בקבוצות, ש״הסכים״ לוותר על המקום הראשון שנה שעברה בגיימס ל-CrossFit Wasatch.

השנה, הוא לא יתן לאף אחד אחר לקחת לו שוב את הטייטל.

One week…

A post shared by richfroning (@richfroning) on

CrossFit 417

נכון לכתיבת שורות אלה CrossFit 417 מדורגים במקום החמישי, אבל אסור לזלזל בהם כלל. כל הנציגים שלהם מתאמנים יחד כבר כמה שנים ומכירים האחד את השני היטב, בדומה למייהם. ג'ארד סטיבנס, קפטן הקבוצה בן ה-33, מתחרה זו השנה הרביעית עם הקבוצה כשבשנים 2015-2016 הם העפילו לגיימס. טיילר כריסטופל אינו מוכר בתוך מתחר יחיד משום שתמיד התחרה עם 417, התחיל בתוכנית ״חובבנים״ שלהם וטיפס למתחרים שעולים לריג׳יונלס. כריסטין קולנבראנדר את האופן סיימה במקום ה-199 הכללי. בילי ריילי בת ה-22 אמנם יחסית ״חדשה״ ב-417, מתחרה עם הקבוצה רק מהשנה, אבל יש לה ניסיון מרשים מ-2016 עם קרוספיט דינמיקס. האימון הטוב ביותר שלה היה 18.2 כשסיימה אותו בתוצאה מרשימה של 4:30 דקות ודורגה במקום ה-84 הכללי באימון זה.

מערב ארה"ב

גברים

ג׳וש ברידג׳ס

המתחרה הותיק בחר השנה להמשיך להתחרות בקטגוריית הגברים למרות שטכנית עבר קטגוריה ל-35-39. לג׳וש יש כבר כמה שנים יחסי ״חמור-גזר״ עם הגיימס. ב-2016 לא הצליח להתברג לטופ 5, והיה צריך לסיים את העונה בתום הריג׳יונלס, וזה אחרי שבמהלך האופן, על אימון 16.4 קיבל הפחתת נקודות משום שהדדליפט שלו היה שנוי במחלוקת. ב-2017, לקח את המקום הראשון בתחרות האיזורית שהייתה אז קליפורניה אך בגיימס במדיסון סבל מזיהום בקיבה אחרי האימון הראשון של ה- ריצה/שחיה/ריצה, מה שמנע ממנו להתחרות בצורה סבירה במהלך סוף השבוע. את הגיימס ב-2017 סיים במקום ה-29.

It’s about that time….good! #payhim #thebestpartofwhatwedo

A post shared by Josh Bridges (@bridgesj3) on

נשים

ברוק אנס

אושיית הקרוספיט בעלת ערוץ היויוב הנצפה, אחת האמזונות מהסרט וונדרוומן והרוקי של הגיימס ב-2015, חוזרת השנה סוף סוף לרחבה. אחרי שלא הצליחה להתברג לגיימס ב-2016 משום שצילומי הסרט פגעו בשגרת האימונים שלה, ולאחר ששנה שעברה הייתה צריכה לעבור ניתוח לאחות שתי חוליות שבורות בצוואר, אנס חוזרת כדי להוכיח ש-2015 לא הייתה פוקס. למי שעוקב אחריה במדיות החברתיות השונות, היא מתוודה שהיא די לחוצה מכל התחרות. גם בגלל העובדה שהאחיזה שלה לא מה שהייתה פעם, עקב הפציעה בצוואר, ולאחרונה התברר שהלברום בכתף ימין שלה קרוע. המקצה של ההליכה על הידיים הוא המאתגר ביותר שלה, משום שמיקום שגוי של זווית הגוף – והכתף שלה עלולה לצאת מהמקום, מה שכנראה יסיים את עונת התחרויות שלה בשנית, אם יקרה.

קבוצות

יש שתי קבוצות יוצאות דופן השנה בתחרות האיזורית במערב בעיקר בזכות ההרכב האתלטי שלהן.

Torrance Training Lab

ג׳יימי הייגיה החליטה ללכת לקבוצות השנה, אחרי שלא הצליחה להעפיל לגיימס ב-2017. עם ניסיון מרשים בריג׳יונלס וגם בגיימס לאורך השנים, כולל ניצחון בסולם הקלינים בגיימס ב-2016, ג׳יימי עבדה קשה כל השנה עם הקבוצה שלה כדי להצליח לקטוף את אחד המקומות בטופ 5. צ׳לסי בריגסבי, גם היא מתחרת ריג׳יונלס ותיקה שמעולם לא הצליחה להעפיל לגיימס ואולי השנה, עם הקבוצה תצליח. חברי הקבוצה הגבריים, טד הואנג ואנדרו קונג, הם אנונימיים באופן יחסי אך הוכיחו כבר באימון הראשון עם ההליכה על הידיים, שהם יודעים טוב מאוד מה הם עשים. שניהם, עשו את הליכת המכשולים אנברוקן.

InvictusX

הקבוצה החזקה ״יותר״, משום שיש עוד קבוצה של אינביקטוס שכרגע, נכון לכתיבת שורות אלה, מדורגת במקום החמישי ונראה שיש סיכוי לאינביקטוס לשלוח שתי קבוצות לגיימס. סאם דנסר – מנצח סולם הדדלפיט ב-2016 בחווה בארומס, אשתו – ג׳ניפר נוביס – דנסר. והאנונימיים היחסית בחבורה, ווסלי רת׳וויל שסיים את האופן במקום ה-191 בעולם, מתחרה ריג׳יונלס ותיק משנת 2014, שעלה לגיימס ב-2016 עם הקבוצה של אינביקטוס כשאותה שנה הגיעו למקום ה-14. קייטלין קסיס, האישה השניה בצוות, סיימה את האופן במקום ה-96 הכללי וגם היא מתחרת ריג׳יונלס ותיקה וגם הייתה בגיימס ב-2016 עם קבוצת קרוספיט דייוויס שסיימו את התחרות במקום ה-26.

תגובות

יש לכם מה להוסיף?

X