Register

A password will be e-mailed to you.
[adrotate group="1"]

אימוני הממיין האינטרנטי שוחררו בלילה כדי לגלות לנו שהם שונים משנים קודמות בעוד מספר משתנים: לאחר שהודענו בשלב מוקדם יותר השבוע כי השלב הממיין הזה יהיה פתוח עכשיו לכל קטגוריות הנוער, שישתמשו בו כשלב נוסף בין האופן לגיימס, מסתבר שגם האימונים שבו עולים רמה – דראסטית.

אם אימוני המאסטרים בשנים קודמות היו ברמה יותר נמוכה על מנת להתאים לכמות גדולה יותר של אנשים, האימונים השנה בנויים ספציפית לרמה הגבוהה של מתחרים שיגיעו לגיימס.

100 Dumbbell Snatches
80 Calorie Row
60 Bar Facing Burpees
40 Muscle Ups

האימון הראשון הוא צ'יפר בעל טיים קאפ של 20 דקות. הוא מזכיר מעט במבנה שלו את 17.4, בכך שזה אימון עם נפח גדול מאוד של ארבעה תרגילים שונים, שמתחלפים ביניהם בין דחיפה ומשיכה. הדאמבלים שהוצגו לנו השנה ב-17.1 חוזרים גם בשלב הזה של התחרות, וייתכן מאוד שנראה אותם גם בריג'יונלס – אבל החלק הגדול ביותר באימון הזה, האמירה בו, הוא החלק האחרון: האימון נגמר ב-40 מאסל אפס, תנועה שאפילו בשנה שעברה בגיימס עברה סקייל כדי להתאים לחלק מהקטגוריות השונות. השנה, כל קבוצות הגילאים, לרבות אפילו מאסטריות 60+, ידרשו לבצע מאסל אפס כדי להגיע לגימס.

"16.2"
Beginning on a 4-minute clock, complete as many reps as possible of:
25 toes-to-bars
50 double-unders
15 squat cleans, 135 lb
If completed before 4 minutes, add 4 minutes to the clock and proceed to:
25 toes-to-bars
50 double-unders
13 squat cleans, 185 lb
If completed before 8 minutes, add 4 minutes to the clock and proceed to:
25 toes-to-bars
50 double-unders
11 squat cleans, 225 lb.
If completed before 12 minutes, add 4 minutes to the clock and proceed to:
25 toes-to-bars
50 double-unders
9 squat cleans, 275 lb
If completed before 16 minutes, add 4 minutes to the clock and proceed to:
25 toes-to-bars
50 double-unders
7 squat cleans, 315 lb
Stop at 20 minutes

האימון הזה הוא אימון אופן משנה שעברה, שהגיע עם אמירה: "אתם מקבלים הזדמנות להראות כמה אתם חזקים… אתם רק צריכים לעשות הרבה עבודה לפני זה". נפח ה-TTB הוא עצום כבר אחרי שמתקדמים אחרי משבצת הזמן הראשונה, וגם אם רק התחלתם את הסיבוב השני הגעתם ל-50 חזרות שישמידו את הליבה שלכם. עבור מרבית המשתתפים באופן בארץ בשנה שעברה, המטרה הייתה רק לראות כמה רחוק אתה מסוגל להגיע אל תוך הסיבוב השני – רק כ-30 אנשים בארץ הצליחו להכניס קלין בודד או יותר בסיבוב השלישי.

21-15-9
.Shoulder-to-overheads, 135 lb
Chest-to-bar pull-ups

21-15-9 זאת מסגרת חזרות שכל קרוספיטר מכיר, ולהרבה מהם, זה אומר בעיקר "פראן". אבל העבודה העיקרית בפראן, בניגוד לאימון הזה, זה התראסטרים ששואבים לרוב את האוויר ואת הדופק לשמיים. אומנם חזרות של מתח ב-Chest to Bar הם עלייה ברמה לעומת Pull-ups רגילים, אבל ה-Shoulder to Overhead משמעותית קלים יותר לעומת התראסטרים. סביר שנראה באימון הזה זמנים מהירים יותר אפילו מפראן, ושהמתחרים המובילים יוכלו לרדת אפילו מ-2 דקות.

2 rounds for time
10 deadlifts, 315 lb
20 deficit handstand push-ups, 4.5-in. deficit
30 front squats, 95 lb

האימון הרביעי מסמן את עליית המדרגה אולי יותר מהכל – הוא מתחיל בתנועת מוט כבדה, במשקל שהנערים והמאסטרים לרוב לא יתקרבו אליו, ולאחר בתנועת משקל גוף שהועלתה ברמה: HSPU בהגבהה. זאת תנועה שהייתה בעבר בגיימס לאינדיבידואלס, אבל טרם נראתה בקואליפייר, וזה היה שינוי מהותי כשהתחלנו לראות את ה-HSPU באופן. ההגבהה לא מהותית במיוחד, אבל בשילוב עם נפח של 20 חזרות, סביר שזה ייאט לא מעט מהמתחרים. האימון נגמר ב-30 פרונט סקווט במשקל קל מאוד בהשוואה לאופן שבו האימון התחיל. מתחרים לא מתורגלים עלולים להיות מתוסכלים מהקצב האיטי בשתי התנועות הראשונות וינסו לבצע את הסקווטים כמה שיותר מהר – וישרפו כשהם יכנסו לתנועה הבאה: עוד דדליפטים כבדים.

הקואליפייר הזה מסמן עליית מדרגה בעקבות כמה תכונות: ראשית, מקצה ההרמה המקסימלית שהיה עד כה בכל שנות הקואליפייר לא קיים השנה. במקומו יש לנו משהו אחר, חזרה של האימון 16.2, שהוא אימון טוב יותר למתחרים חזקים אבל הוא דורש מהם להיות מסוגלים בכל תחומי הכושר לפני כן עם נפח גדול של TTB ו-DU. זה מאפשר למתחרים יותר אירוביים לעלות בנקודות יותר לעומת המתחרים הכוחניים יותר.

בנוסף, הוצגה עליית משקלים גדולה מאוד: 315 פאונד לדדליפט ל-20 זרות זה לא מעט, וזה המשקל אליו נדרשים אפילו בני 54. תוסיפו את זה לעובדה שאת התנועות הג'ימנסטיות המתקדמות של מאסל אפס ו-HSPU יידרשו כל קבוצות הגילאים לבצע והולכת להיות תחרות מאוד, מאוד מעניינת.

תגובות

יש לכם מה להוסיף?

X